Міський семінар-практикум

для заступників директорів з виховної роботи

ТЕМА: «Краєзнавча робота як невід’ємна складова національно-патріотичного виховання учнівської молоді»

Дата проведення: 28.03.2017 р.

Місце проведення: виїзний семінар за маршрутом «м. Кам’янське –

с. Китайгород – м. Кам’янське»

Початок роботи: 900

План проведення

Час проведення

Зміст роботи

Місто проведення

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОДУЛЬ

845 – 900

Збір та реєстрація учасників семінару

пл. Героїв Майдану

900 – 915

Відкриття семінару.

Ознайомлення з планом роботи

пл. Героїв Майдану

Бабенко М.М., методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань

ПРАКТИЧНИЙ МОДУЛЬ

915 – 1200

1000 – 1015

1045 – 1100

1115 – 1130

1130 – 1200

Презентація авторського екскурсійного маршруту «Козацький край»

тематичні зупинки:

– патріотична:

«Стежками війни»

Вшанування пам’яті загиблих у ІІ світовій війні.

Покладання квітів

– духовна:

«Козацькі церкви»

Відвідування унікальних архітектурних пам’яток козацького бароко XVIII ст.

– історична:

«Заповідне урочище

Гора Калитва»

Флешмоб «Козацькому роду нема переводу»

– екологічна:

«Перлина Дніпропетровщини»

Фото сесія «Весняна феєрія»

м. Кам’янське –

с. Китайгород

Меморіальний комплекс воїнам-визволителям та загиблим односельцям у

II світовій війні.

с. Могилів

Успенська, Миколаївська церкви та церква –дзвіниця Св. Варвари.

Оглядовий майданчик

Галявина пролісків

р. Оріль,

ТЕОРЕТИЧНИЙ МОДУЛЬ

1215 – 1230

1230 – 1300

Презентація НВК №36

«Територія позитиву»

Творча лабораторія «Формування креативного простору на засадах історичної та національної спадщини рідного краю»

– моніторинг популярності маршрутів Дніпропетровщини серед навчальних закладів Кам’янського;

– презентація шкільного довгострокового культурно-просвітницького проекту «Парад презентацій»;

– музичний тимбілдинг «Пісенне намисто»

Туристичний комплекс «Урарту»

Галагуза О.В., директор НВК №36

Данюк М.А., педагог-організатор

Набієва О.В., заст.дир. з виховної роботи

Набієв Ю.М., музичний керівник НВК №36

РЕФЛЕКСІЙНИЙ МОДУЛЬ

1400 – 1415

1415– 1430

Квіз «Мій край – моя любов»

Підведення підсумків

«Актуальний мікрофон»

Туристичний комплекс «Урарту»

Данюк М.А., педагог-організатор

1430– 1530

«Я їду до дому»

Переїзд

с. Китайгород –

м. Кам’янське

Шляхами рідного краю

28 березня 2017 року відповідно до річного плану департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради відбувся міський семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи за темою «Краєзнавча робота як невід’ємна складова національно-патріотичного виховання учнівської молоді». Враховуючи тему та досвід роботи виховної ланки навчально-виховного комплексу №36, який приймав учасників семінару, було обрано виїзну форму заходу. Адже НВК №36 має власно розроблений та апробований авторський маршрут «м. Кам’янське – с. Китайгород – м. Кам’янське», який гостинно було запропановано гостям семінару. І, дійсно, усе склалося цього чудового дня: сонячна весняна погода, чарівні хвилі яскравих пролісків, цікава програма семінару, активна та креативна команда однодумців – заступників директорів і педагогів-організаторів шкіл міста на чолі з Бабенко Р.М., методистом методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань.

Ретельно продуманий маршрут з тематичними зупинками: «патріотичною» – «Стежками війни», «духовною» – «Унікальні архітектурні пам’ятки козацького бароко XVIII ст. с. Китайгорода», «історичною» – «Заповідне урочище Гора Калитва», «екологічною» – «Перлина Дніпропетровщини» не залишили байдужими жодного з учасників семінару. Набієва О.В., заступник директора з виховної роботи НВК №36, учитель історії за фахом, щиро й емоційно забезпечувала інформаційну насиченість маршруту – цікаві довідки про історію краю: селищ Могиліва та Китайгорода, Успенської, Миколаївської та Варваринської церков, Гори Калитви та річки Орілі. Фактичний матеріал доповнювали легенди та яскраві родзинки подорожі: вшанування пам’яті загиблим у Другій світовій війні мешканців Могиліві, відвідування Успенської церкви с. Китайгорода, патріотичний костюмований флешмоб «Козацькому роду нема переводу» із запальним музичним супроводом «Я – козачка твоя», фотосесія «Весняна феєрія» в казковому лісі.

Після динамічного, повного незабутніх вражень маршруту, учасників семінару чекала творча лабораторія «Формування креативного простору на засадах історичної та національної спадщини рідного краю», підготовлена креативною командою НВК №36: Набієвою О.В. (заступником директора з виховної роботи), Данюк М.А. (педагогом-організатором), Набієвим Ю.М (музичним керівником). Наочно та інтерактивно було проведено моніторинг популярності маршрутів туристичної Дніпропетровщини серед навчальних закладів м. Кам’янського, презентовано методичні посібники, створені колективом закладу за досвідом роботи шкільного довгострокового культурно-просвітницького проекту «Парад презентацій». Підсумком роботи творчої лабораторії став інтелектуальний квіз «Мій край – моя любов». А вибуховим, десь може, і ностальгічним фіналом свята, став музичний тімбілдинг «Пісенне намисто». На цій позитивній піднесеній ноті, під враженням гарно проведеного дня, відкриття для себе чудових краєвидів та пам’яток культури та історії зовсім поряд з рідним містом, присутні щиро дякували організаторам семінару, не шкодуючи емоцій та гарних слів, обіцяли, що неодмінно повернуться, щоб відкрити побачене для своїх учнів, колег і просто близьких людей.

Методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Бабенко Р.М., підводячи підсумки семінару, відмітила високий фаховий професіоналізм виховної ланки НВК №36 на чолі з директором закладу Галагузою О.В., цінність і унікальність проведеної роботи, приєднавшись до відгуків які лунали на адресу організаторів, та побажала всім присутнім творчих пошуків, натхнення, миру і злагоди!

Набієва О.В,

заступник директора з ВР НВК №36